Sihirli Tuşlar…Gönderen: tigris | Tv Yarışmaları | Pazartesi 9 Haziran 2008 17:00

Gelişen teknolojinin bize tanıttığı cep telefonu artık hayatımızın en büyük parçası haline geldi. Özellikle gençler cep telefonundan mesaj atarken telefona bakma ihtiyacı bile duymamaktadırlar.

Her telefon tuş takımı yaklaşık aynı şekilde dizilmiş sayı tuşlarından ve bunların üzerinde taşıdığı harflerden oluşmaktadır. Markalar ve modeller değişse de sayı ve rakam kodlamaları hep aynıdır. “Sihirli Tuşlar” yarışma programının formatı da bu sayılar ve taşıdıkları harf kombinasyonları üzerine kurulmuştur. Kısacası dünyada şu an herkesin bildiği en basit şifreleme yöntemi bizim yarışmamızın ana temasıdır. (detaylar…)

Bizim Mucitler Yarışması Yarı Final Jüri Üyeleri…Gönderen: tigris | Tv Yarışmaları, Yetenek Yarışmaları | Cuma 30 Mayıs 2008 20:03

SAYIN SİNAN AYGÜN

Sinan Aygün 1959 yılında Ankara’da doğdu. Gazi Üniversitesi İngiliz dili ve edebiyatı bölümünden mezun olan Aygün inşaat malzemeleri ticareti yapmakta.

Ankara Ticaret Odası başkanlığı görevini 11 yıldır sürdüren Aygün kredi kartları gibi toplumun büyük kesiminin mağdur olduğu sosyal konulardaki çalışmalarıyla dikkat çekmektedir. (detaylar…)

“Abbas Güçlü ile Bizim Mucitler”Gönderen: tigris | Tv Yarışmaları, Yetenek Yarışmaları | Perşembe 22 Mayıs 2008 17:24

Abbas Güçlü İle Bizim Mucitler” birbirinden ilginç projelerle Kanal D ekranlarında yeniden seyircisi ile buluştu.

Kanal D, Ankara Ticaret Odası ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi iş birliği ile yapılan yarışmanın büyük ödülü 150 bin YTL. Yarışmanın jüri üyeliğini; Orta Doğu Teknik Üniversitesi Rektörü Profesör Doktor Ural Akbulut, Ankara Ticaret Odası Başkanı Sinan Aygün yapıyor. (detaylar…)

Sonraki Sayfa »